Velmetia tablettától előfordulhat-e viszketés?

Az orvos válaszolVelmetia tablettától előfordulhat-e viszketés?
Anonymous kérdezte ennyi ideje: 8 hónap
Tisztelt Doktor ur! Szeretném megkérdezni Öntől, hogy a Velmetia tablettától előfordulhat-e viszketés? Állandóan viszket a fejem, bármilyen sampont használok, ill. állandóan nőgyógyászhoz megyek, és mindegy milyen gyógyszert, kenőcsöt irnak fel, nem mulik a viszketés, pedig semmilyen fertőzést nem állapitottak meg nálam. Előre is köszönöm válaszát!

orvos válaszolt 7 hónap korábban
Kedves Kérdező!
A fejviszketés nem egy jellemző mellékhatása a Velmetia készítménynek. Allergiás mechanizmuson keresztül azonban ez is elképzelhető. Szerencsére könnyen helyettesíthető, így kiderülhet, hogy ez okozza-e a bajt…. De én is valószínűbbnek tartom a fejbőr/haj egyéb bőrgyógyászati jellegű betegségeit, vagy másik gyógyszer mellékhatását. Ha ilyen nem találnak, csak cseréltesse le a Velmetiat a diabetológusával másra kb. egy hónapra…

Kis dr

X