Lehetséges, hogy a szteroid injekció magas cukrot okoz?

Az orvos válaszolLehetséges, hogy a szteroid injekció magas cukrot okoz?
Anonymous asked 2 év ago
Tisztelt Doktor Úr! Most lettem cukorbeteg, illetve eddig nem tudtam róla.Az ízületekre kaptam szteroid injekciót, amely nagyon magas cukorértéket okozott. Lehetséges, hogy az injekció ilyen magas cukrot okozott?(21 érték és 190 vérnyomás) MEFORAL 1000 mg filmtabletta vagy állítólag a gyomornak könnyebb változata a MERCKFORMIN XR 1000 mg retard tabletta jobb?Melyiknek mi a hatóanyaga? Pár napja kerültem sürgősségi ellátásra, ahol elengedtek MEFORAL 1000 mg filmtabletta recepttel. diabetológiára csak május 2. nappal kaptam időpontot. A másik kérdésem, hogy az ízületi gyulladást okozhatta-e a magas cukor? A háziorvosom Diaprel MR 60 gyógyszert írt ki még reggeli szedésre. Nem tudom ennek sem, hogy milyen hatása van, azaz hosszan tartó-e a hatása.Előre is köszönöm a válaszát. Örülök, hogy rátaláltam erre az oldalra.

 

orvos answered 2 év ago
Kedves Kérdező!
Igen a steroid emelheti a vc értéket.
A május 2-ai időpont kivételesen korai, a legtöbb körzetben 3-6 hónap a várakozási idő.
A Meckformin XR hatóanyaga ugyanaz, mint a Meforálé, de lassabban szívódik fel, kevesebb mellékhatást okoz.
Nem valószínű, hogy a gyulladást a cukor okozta.
Kis dr

X